Årets ombud

Årets ombud Riksmöte 2020

Dessa kommer att besluta om Sveroks framtid digitalt i slutet av november. Sorterat på ombudens efternamn.

Nr Namn Förening
1 William Albertsson Deadly random association within IT
2 Daniel Andersson ASC – Avesta Spel & Cosplay Förening
3 Tove Anell J-Fashion Östergötland
4 Milad Assaad Woyax
5 Evelynn Aulie RollspelCosplayGaming
6 John Barkestedt Föreningen Granland
7 Kim Bergenholtz Samspel
8 Rickard Elis Björketun Iuvo Gaming
9 Adam Björklund Spelföreningen Vita Ulven
10 Nils Brattgård Anime Curators Club Sthlm
11 Jonna Båvik Tärningspåsen
12 Mikaela Börjesson YGO Events Sthlm
13 Henric Carlsson Keita-Gaming
14 Oskar Edholm TuPlay Spelförening
15 Svante Eduards Engelbrekts Spelförening
16 Martin Ehrenstråhle E-town Gaming
17 Isac Ekdahl Game Lounge Malmö
18 Claes Emilsson Magic Mushrooms
19 Eärendil Enbuske Yin Yang RF
20 Viktor Eriksson DnDank
21 Oskar Eriksson Nordkvisst Mora Rollspelsklubb
22 Emma Ershag Fyrkantens Lajvförening
23 Jon-Erik Ersson ArCON
24 Sarah Linnea Fagerström Female Legends
25 Evelina Ferbrache Östgötardis
26 Pelle Flemark Rollspelssällskapet
27 Anton David Göran Gahnström Östans Skuggor
28 Emelie Geijer Cozy Cozplay
29 Petra Gustafsson Mys och Spel
30 Jonas Hedlén Västerås ÄventyrsSällskap
31 Johan Hellström Hällen Gaming
32 Clara Herrlin Svenska Idolsällskapet
33 Hannes Hoffrén Pihl Cornflower Club
34 Saga Hoffrén Pihl Cornflower Club
35 Karl Kevin Daniel Hoogendijk Göteborg e-sportförening
36 Lukas Hulting Esport Ung
37 Markus Hung (pham) Stora Namn
38 Linnea Isaksson Limbo
39 Alexandra Jauhiainen QueerNördarna Jkpg
40 Alexander Johansson Arboga Spelsällskap
41 Annica Johansson Green Raven
42 Aron Johansson Dungeons and Dragons Uppsala
43 Johan Jonsson Gameboards & Broadswords Syd
44 Matilda Karlström VästmarkenLajv
45 Nicole Kjellberg Female Legends
46 Michael Lakatos Young
47 Alexandra Lann Gameboards & Broadswords Syd
48 Simon Larsson Nördkreatörerna
49 Jacob Liljedal Mora Rollspelsklubb
50 Olle Liljefeldt Föreningen SvenskaMagic
51 Tim Liljenberg Göteborg e-sportförening
52 Walter Lindell Weebklubben
53 Kalle Lindström Franklins spelförening
54 Marcus Jonas Sigurd Löfwander BrutalCS
55 Tindra Lööv Dungeons and Dragons Uppsala
56 Nicolas Martinovic Engelbrekts Spelförening
57 Razi Masood Council of Nerds
58 Anton Karl Jesper Melin Mullsjö Computer Association
59 Abdimalik Mohamed Abdi Stora Namn
60 Navid Nekzada Hesiod E-sports
61 Emanuel Nilsson Spelföreningen Vita Ulven
62 Emma Nord Mystic Gaming
63 Tobias Olsson Karlskrona spelförening Likström
64 Evelina Persson Göteborgs Allmänna Lajvförening
65 Johanna Persson Xiraes
66 Maria Pohjanvuori ConFusion
67 Naief Rashed Woyax
68 Johan Rex Lillån Gaming Club
69 Maria Rodén ALIAS
70 Michel Rowinski Uppsala Spelevenemang
71 Mikael röjnert Marieholms spelbyrå
72 Hampus Samuelsson Kodachikai
73 Pontus Sandell Maffia Sverige
74 Oliver Scheding Hesiod E-sports
75 Alexander Själander Anime Curators Club Sthlm
76 Robin Slätt Signhammer
77 Christopher Szabo BrutalCS
78 Erik Söderman Snotlings
79 Jonathan Vahlkvist NorthSpawn
80 Mikael Vesterlund Västervik Spelhobby
81 Tyra Werelius Speleriet
82 Benjamin Jakob Widman Weebklubben
83 Rebecka Winter QueerNördarna Stockholm
84 Johanna Woxenius Franklins spelförening
85 Jean-Ling Yeung Kpop Now
86 Oliver Yvling Lind Council of Nerds
87 Theodor Åsblom Wargame Society
88 Robin Östman Postapocalyptica